Praca

Oferty pracy w Niemczech, szukam pracy w Niemczech …
Praca dla: opiekunek osób starszych, pielęgniarek, Au-pair, pracowników budowlanych, informatyków, lekarzy oraz pracowników sezonowych – do zbioru warzyw (szparagi, ogórki, pomidory) i owoców. Zatrudnienie znajdą również chętni do pracy przy imprezach objazdowych.
Legalna praca: Rynek pracy będzie zamknięty najprawdopodobniej aż do 2011 r.

Formalności:
pozwolenie na pracę – wymagane. Od 1 stycznia 2007 r. Komenda Główna Ochotniczych Hufców Pracy przejęła realizację zadań wynikających z umów i uzgodnień bilateralnych o wzajemnym zatrudnianiu obywateli i może prowadzić pośrednictwo pracy zarówno krajowe jak i zagraniczne.
Pracownicy dzielą się na grupy: pracownicy sezonowi: – zatrudnieni w ten sposób mogą pracować legalnie do czterech miesięcy w roku kalendarzowym. W przypadku pracy przy imprezach objazdowych limit ten wynosi dziewięć miesięcy, a dla pracujących w charakterze pomocy domowych obowiązuje ograniczenie do trzech lat pracy u jednego pracodawcy niemieckiego. Formalności z podjęciem pracy sezonowej załatwiane są przez za pośrednictwem niemieckich Agencji ds. Pracy właściwych dla siedziby pracodawcy. Składanie podań oraz dobór kandydatów następuje przy udziale niemieckich pracodawców za pośrednictwem Ochotniczych Hufców Pracy. Jedynym dokumentem wymaganym od kandydata do pracy jest wypełnienie stosownego formularza i jego podpisanie. Po przyjeździe, na podstawie udzielonego przyrzeczenia udzielane jest zezwolenie na pracę (Arbeitserlaubis EU). pracownicy – goście: – Na podstawie Umowy z Rządem Republiki Federalnej Niemiec możliwe jest zatrudnianie pracowników w celu podnoszenia ich kwalifikacji zawodowych i językowych. Osoby te powinny być w wieku od 18 do 35 lat, a umowa jest zawierana na okres 12 miesięcy (maksymalnie 18 miesięcy). Pracownikiem gościem można być tylko raz w życiu i rocznie przyjmowanych jest około do 1000 osób, z wybranych zawodów. Po przepracowaniu roku, tacy pracownicy uzyskują nieograniczony dostęp do rynku pracy. pracownicy delegowani przez polskiego pracodawcę w ramach umowy o dzieło, studenci pracujący w czasie wakacji: Studenci studiów dziennych (z wyjątkiem studentów ostatniego roku), którzy mogą udokumentować znajomość języka niemieckiego w stopniu co najmniej dobrym, mają od 18 do 30 lat, mogą w czasie wakacji letnich podjąć pracę na okres co najmniej ośmiu tygodni. inżynierowie: – od listopada 2007 r. inżynierowie mają ułatwienia w dostępie do niemieckiego rynku pracy – pracodawca chcąć zatrudnić inżyniera, już nie musi udowadniac przed urzędem pracy, że nie znalazł żadnego kandydata do pracy z Niemiec i krajów „starej” Unii Europejskiej.
pozwolenie na pobyt – Wymagane powyżej 3 miesięcy. W tym celu należy złożyć wniosek w lokalnym biurze imigracyjnym (Ausländeramt). Od znalezienia mieszkania masz tydzień czasu na zameldowanie się w biurze meldunkowym (Einwohnermeldeamt) właściwym dla miejsca zamieszkania, które najczęściej znajdują się w urzędach miasta. Warto to zrobić jak najszybciej, ponieważ meldunek jest niezbędny do załatwiania różnych spraw – choćby założenia konta bankowego.

Zarobki:
W Niemczech nie ma ogólnej ustawowej pensji minimalnej dla każdego sektora gospodarki, jak to ma miejsce w innych krajach europejskich. Niektóre branże mają jednak na podstawie układów zbiorowych określoną wysokość minimalnej stawki (np. budownictwo). Nie są to jednak jednakowe kwoty dla wszystkich – są zróżnicowane ze względu na landy oraz poziom kwalifikacji pracownika.Robotnicy sezonowi dostaną 4-6 € za godzinę na rękę. W rolnictwie można liczyć na stawkę w wysokości 3,5 do 7 € za godzinę, kelner zaorbi od 5 do 10 €. Średnie miesięczne zarobki pracowników posiadających wyższe wykształceniem wynoszą: ok. 1500 – 2500 € miesięcznie.

Koszty życia:
za dwupokojowe mieszkanie zapłacisz ok. 300-600 €, w zależności od lokalizacji (miasta, landu) i standardu.
ubezpieczenia ubezpieczenie zdrowotne życie odszkodowania chorobowe komunikacyjne samochodowe samochodu autocasco zdrowotnego ubespieczenia turystyczne tanie auta emerytalne aut prywatne w niemczech obowiazkowe ubezpieczenia zagraniczne zdrowotne w niemczech obowiazek zdrowotne za granica

6 odpowiedzi na “Praca”

 1. Ciąża to nie choroba
  Wiele kobiet zaraz po otrzymaniu wesołej nowiny stawia się u lekarza i prosi o zwolnienie lekarskie na całą ciążę. Wiele też pracuje prawie do porodu, bo wie, że to zaprocentuje w ich dalszej karierze.

  Co sądzą pracodawcy?

  O tym, że jest w ciąży, Kamila dowiedziała się w czwartym tygodniu. Kiedy tylko przestała szaleć z radości, do głowy przyszło pytanie: co z pracą? W firmie pracowała od trzech lat, miała umowę na czas nieokreślony.

  Na początku planowała pracować do samego porodu. Ale kiedy na spotkaniu szef opowiadał o nowym projekcie, jakim mają się zająć za pół roku, myślała tylko o tym, że w zasadzie jej to nie dotyczy, nie zdąży się zaangażować. Praca zaczęła przeszkadzać, towarzystwo palących koleżanek szkodzić, a możliwość zostania w domu i odcięcia się od tego wszystkiego – kusić.

  Ciąża przebiegała prawidłowo i Kamila czuła się dobrze, ale nie w pracy. Na forum dowiedziała się od dziewczyn, które były w podobnej sytuacji, że nie ma się co męczyć i zastanawiać – wystarczy trochę ponarzekać u ginekologa i ten z obawy o dobro dziecka powinien wypisać zwolnienie.

  Ciąża to przecież taki wyjątkowy czas, którego lepiej nie tracić, siedząc w pracy – sądzą niektóre panie. A co zrobić, jak lekarz nie wypisze zwolnienia? Pójść do innego. Prędzej czy później któryś się złamie.

  Kamila dostała zwolnienie do końca ciąży. Wręczyła je pracodawcy tego samego dnia, w którym poinformowała go o swoim stanie. Przełożony z godziny na godzinę został bez pracownika, który wykonywał określony zakres obowiązków. Ich płynne przekazanie było w zasadzie niemożliwe. Cały ciężar spadł na kolegów z działu, do czasu, kiedy nie udało się znaleźć osoby na zastępstwo. Rekrutacja trwała miesiąc.

  Tak naprawdę nikt nie wie, ile tego typu przypadków zdarza się co roku w niemieckich firmach.

 2. Rodzina polsko-niemiecka (Niemcy, okolice Aschaffenburga) szuka kobietę do opieki nad dziećmi (6/11 lat) oraz do pomocy w domu. Zapewniamy mieszkanie i wyżywienie. Znajomość jez. niemieckiego nie jest konieczna
  Tel.: +49 (0)6024 8641
  Michaela Gagola

 3. Szukam pracy jako sprzątaczka albo do opieki nad dziećmi. Najlepiej w miejscowości Dietzebach. kont.511590402

 4. pragnęłabym podjąć pracę jako opiekunka do dziecka, przez okres 2 lat opiekowałam się dziewczynką, myślę że wywiązywałam się bardzo dobrze ze swoich obowiązków, gdyż rodzice są do dzisiaj zadowoleni a i ich maleństwo bardo zdążyło się do mnie przywiązać, traktuje mnie jak swoją najlepszą ciocię, ponadto jestem opiekunem osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej

Możliwość komentowania została wyłączona.