Nie chcesz płacić za ubezpieczenia?

Polskie Biuro: serwis biurowy dla Polaków w Niemczech, zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej bez zameldowania w Niemczech, bez obowiązku ubezpieczenia zdrowotnego.

UWAGA: Tylko osoby zameldowane w Niemczech podlegają
ustawowemu obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego!

całodobowy serwis: +49 69 29729359

4 odpowiedzi do “Nie chcesz płacić za ubezpieczenia?”

  1. Witam!
    Jestem już ponad 6 miesięcy w Niemczech z rodziną, czyli dziecko i mąż (tak to nazwe bo nie niemamy jeszcze ślubu).
    Mój partner i dziecko mają ubezpieczenie, ponieważ on pracuje. Ja dalej nie mam pracy i pozwolenia na prace.
    Partner uzyskał pozwolenie na pracę i pozwolenie na pobyt. Pracuje legalnie
    Gdzie ja mam sie udać aby załatwić ubezpieczenie? Conajmnie ubezpieczenie podstawowe dla mnie. Obecnie nie posiadam żadnego ubezpieczenia. Bardzo proszę o informacje.
    pozdrawiam Magda

    1. Najprościej byłoby wziąć ślub. Wtedy jako członek rodziny byłaby Pani ubezpieczona ustawowo / gesetzliche Krankenversicherung. Nawet mogłaby Pani pracować an Mini-Job, czyli do 400,00 €/miesięcznie lub jako osoba prowadząca działalność gospodarczą (Gewerbe, selbständige Tätigkeit/ freiberufliche Tätigkeit) 365,00 €/miesiąc (dane na 2010).

      Dopóki nie zmieni Pani swojego stanu cywilniego i jeżeli posiada Pani nadal ubezpieczenie w ZUS lub KRUS, może się Pani ubezpieczyć ustawowo (gesetzlich) jako dobrowony członek (freiwilige Mitglied). Załatwiaty to również.
      UWAGA: ubezpieczalnia będzie żądać nadpłacania składek wstecz!

      Jeżeli nie ma Pani ubezpieczenia w ZUS lub KRUS lub nie chce Pani nadpłacać składek, należy ubezpieczyć się prywatnie. Tu również trzeba uważać, bo większość ubezpieczalni prywatnych kożysta z ustawowego obowiązku ubezpieczenia zdrowotnego (podstawa prawna §193 VVG Abs. 3) i żąda również nadpłacania składek wstecz (podstawa prawna §193 VVG Abs. 4). Do tego trzeba też uważać na udział własny w kosztach leczenia, transportu itd. (Selbstbeteiligung) oraz na stabilność wysokości składek. To tylko najważniejsze aspekty.

  2. witam mam pytanie. W jakim czasie po slubie uzyskam ubezpieczenie zdrowotne w niemczech.Slub biore 28 stycznia a termin porodu mam na 14 lutego nie wiem czy bede mogła rodzic w niemczech??? Czy potrzebuje jakis dokumentów z polski o ubezpieczeniu aby przejsc na ubezpieczenie meza????

  3. Jeżeli nie ma Pani ubezpieczenia w ZUS lub KRUS lub nie chce Pani nadpłacać składek, należy ubezpieczyć się prywatnie. Tu również trzeba uważać, bo większość ubezpieczalni prywatnych kożysta z ustawowego obowiązku ubezpieczenia zdrowotnego (podstawa prawna §193 VVG Abs. 3) i żąda również nadpłacania składek wstecz (podstawa prawna §193 VVG Abs. 4). Do tego trzeba też uważać na udział własny w kosztach leczenia, transportu itd. (Selbstbeteiligung) oraz na stabilność wysokości składek. To tylko najważniejsze aspekty. Asigurare

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *