Ubezpieczenia: Wzrost składki na ubezpieczenie zdrowotne

Tanie ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech

Podrożały składki na ubezpieczenie zdrowotne?

ubezpieczeniaTanie ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech?
Z każdym dniem wzrastają  koszta w systemie opieki zdrowotnej.
Wiąże się to między innymi z rosnącymi nakładami finansowymi inwestowanymi w rozwój dokonujący się w technice medycznej, diagnostyce czy farmacji. Rezultatem tego jest coraz lepsza opieka medyczna. Fakt ten jest fundamentem wciąż wzrastającej przewidywanej długości naszego życia. Dlatego też inaczej niż do tej pory kalkulowane są obecnie rezerwy finansowe na pokrycie zobowiązań ubezpieczeniowych. Nieuniknioną konsekwencją tego są podwyżki składek.
Wielu z nas zada sobie w tym momencie pytanie: czy można coś zrobić aby zredukować kolejne koszta? Odpowiedź brzmi: tak!

Jeśli otrzymali już Państwo informację o podwyżkach od swojej ubezpieczalni, przez krótki okres czasu mają Państwo prawo do wypowiedzenia umowy. Do końca tego roku mogą Państwo złożyć u nas wniosek o ubezpieczenie zdrowotne z dużo korzystniejszą i stabilną składką bez konieczności nadpłaty zaległych składek ustawowych.

Nie przegapcie Państwo tej okazji. Zapraszamy do naszego biura.

21 odpowiedzi na “Ubezpieczenia: Wzrost składki na ubezpieczenie zdrowotne”

 1. Ubezpieczenia w Niemczech: Dlaczego tzw. „niezależny” makler ubezpieczeniowy wciska ubezpieczenia które są ponoć najlepsze. Zgadza się! Najlepsze dla jego kieszeni. Mydli się ludziom oczy, że z setek ubezpieczeń wybrało się najlepszą oferte.

 2. Masz problem- zadzwoń! Proszę nie wszyscy na raz.
  Znów twoja ubezpieczalnia podniosła Ci składkę na ubezpieczenie zdrowotne o ponad 22%? Dobrze słyszałem… własny udział też poszedł w górę o 50,00 EUR?

  Kiedyś było tanio a teraz nie jest drogo…. jest po prostu bardzo drogo. Jak to możliwe, że w ciągu kilku lat składka się podwoiła? Zdrowie już też nie najlepsze a szukasz alternatyw?

 3. Ubezpieczenie bez udziału własnego? Dopuszczalny udział własny w ubezpieczeniu zdrowotnym w Niemczech: 5.000,00 EUR/rok. Podstawa prawna: § 193 Abs. 3 VVG (Versicherungsvertragsgesetz)

 4. Wybór ubezpieczenia w Niemczech (np. ubezpieczenie zdrowotne/Krankenversicherung) nie jest łatwy. Często zdarza się, że wciskane jest na siłę ubezpieczenie opiekuńcze (Pflegeversicherung) i siana jest propaganda, że jest to ubezpieczenie obowiązkowe. Aby było śmieszniej podpierane są te bzdury paragrafami, które niewiele mają z tym do czynienia. Albo tak zwany specjalista nie przeczytał danej ustawy, albo jej nie zrozumiał.

 5. Korzystne ubezpieczenie zdrowotne. Nawet wkładu własnego nie ma tzn. koszty za leczenie pokrywane są w 100%. Szkoda tylko że ograniczone czasowo na 5 lat. Dziękuje za załatwienie tego ubezpieczenia, bo gesetzliche Krankenversicherung chciało wyłudzić odemnie nadpłaty za zaległe składki, mimo że nie wiedziałem o obowiązku ubezpieczenia – nikt mnie o tym nie poinformował.
  Pozdrawiam
  Arek B.

 6. Witam!
  Od ponat 2 lat mam u was prywatne ubezpieczenie emerytalne i płacę obecnie po indeksacji 168,54 €/miesiąc. Niestety kiepska sytułacja na rynku pracy w Niemczech zmusiła mnie do powrotu do kraju. Czy mogę zawiesić na jakiś czas płacenie składek? Czy jest możliwość abym płacił je z polskiego konta?
  pozdrawiam
  Roman Zakrzewski

 7. Ubezpieczenia w Niemczech: Ubezpieczenie zdrowotne bez nadpacania składek, ubezpieczenie bez udziału własnego. Jak uniknąć ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech: serwis biurowy dla działalności gospodarczej (Gewerbe) bez meldunku w Niemczech. Tel.: +496929729359

 8. Dzień Dobry!
  Pragniemy wszystkich poinformować, że nie wszyscy muszą koniecznie ubezpieczać się w Niemczech i płacić kolosalne sumy. Dotyczy to głównie osób posiadających meldunek w Polsce, a przede wszystkim tych, którzy mają rodziny w Polsce. Istnieje możliwość rejestracji działalności gospodarczej (Gewerbe) za pośrednictwem naszego biura. Osoba prowadząca taką działalność nie podlega pod niemiecki obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego, a jednocześnie w dalszym ciągu legalnie świadczy usługi w Niemczech. Więcej informacji na ten temat pod numerem telefonu naszego biura we Frankfurcie 069-29729359. Obsługujemy zainteresowanych z całych Niemiec Zapraszamy!

 9. W wielu krajach europejskich ubezpieczenie od różnych klęsk i niebezpieczeństw, jakie czyhają na nas każdego dnia, są normą. Jednak w naszym kraju nie są one odruchem bezwarunkowym. Nadal ubezpieczanie się jest rzadkością. Robią to jedynie ludzie świadomi zagrożeń, zazwyczaj dość bogaci. Niestety ludzie biedniejsi, mimo że wbrew pozorom mają więcej do stracenia, nie chcą się ubezpieczać. Powodów jest dużo. Ogólnie panuje opinia, że ubezpieczenia nie są potrzebne. Bez względu czy są to ubezpieczenia na życie, mieszkanie czy samochód. Jeśli nie są obowiązkowe po prostu nie chcemy ich płacić. Poza tym wiele osób uważa, że to strata pieniędzy i nie stać ich na kolejne miesięczne składki, które często są dość duże. Oczywiście w wypadku mieszkania ubezpieczenie jest uzależnione od jego wartości, w związku z tym jest to zasada proporcjonalności. Jednak mimo to ludzie nie chcą się ubezpieczać. Powinni to jednak robić zwłaszcza ludzie biedni, którzy nie mogą sobie pozwolić na straty. W razie jakiegoś uszkodzenia czy to mienia czy zdrowia nie będzie nas stać na zapłacenie wysokich kwot, jakie w takich przypadkach się pojawiają. Dlatego znacznie bardziej opłaca się płacić te składki miesięczne i potem mieć po prostu spokój. Niestety w naszym kraju nie stawia się na zapobieganie w jakiejkolwiek dziedzinie życia.

 10. Jestem ubezpieczony w Central. W tym roku byłem chory i miałem rachunki na ponad 680,00 EUR. Bardzo się zdziwiłem jak się dowiedziałem, że nie dostane ani centa od ubezpieczalni. Dopiero wtedy dowiedziałem się, że w tej taryfie mam coś takiego jak udział własny do 750,00 EUR czyli tylko koszty powyżej tej granicy bedą zwracane.

  Uważam że bardzo hamsko ze mną postąpiono. Jak podpisywałem umowę agent ubezpieczeniowy mnie o tym nie poinformował.

  W „nagrodę” dostałem teraz informaję o podwyżce mojego ubezpieczenia zdrowotnego w Central. Do tej pory płaciłem 166,65 EUR a teraz mam płacić 198,55 EUR. To już szczyt hamstwa! Czy to jest normalne? Tak jak widzę na waszej stronie to mogę wypowiedzieć te ubezpieczenie. Czy możecie mi w tym pomóc, bo z tym draniem z Central nie chce mieć nic więcej do czynienia? Czy są jakieś ubezpieczalnie bez udziału własnego? Jakie są inne alternatywy? Jestem urodzony w 1968 r., mój telefon: 0162-3524139

  pozdrawiam Waldek

 11. Gdy coś się stanie, wszyscy lamentują i okazują litość ludziom, których dotknęło nieszczęście. Oczywiście, gdyby ci ludzie pomyśleli o ubezpieczeniu, nie byłoby problemu, ponieważ nie zostaliby z niczym. Warto oczywiście wybrać takie ubezpieczenie, które będzie adekwatne do naszych potrzeb. Jeśli w naszym rejonie nie latają samoloty i nie występuje gradobicie, nie musimy się od tych klęsk ubezpieczać, gdyż wtedy jest to faktycznie strata pieniędzy. Jeśli jednak żyjemy na terenach zagrożonych powodzią czy suszą, koniecznie powinniśmy pomyśleć o jakimś ubezpieczeniu, ponieważ będzie to dla nas bardzo korzystne. Co roku słyszymy o wielu ludziach, którzy tracą cały swój dobytek, z powodu powodzi lub też swoje źródło utrzymania z powodu suszy. Ta ostatnia sprawa dotyczy oczywiście rolników, jeśli posiadamy ziemię uprawną należy koniecznie odpowiednio ja ubezpieczyć. Jest to niezwykle ważne, bo mając ubezpieczenie, wiemy, że nie zostajemy na lodzie. Zamiast potem narzekać na zły los, możemy spokojnie spać, bo wiemy, że nasza rodzina będzie miała co jeść, a przy następnych plonach być może będzie lepiej i wtedy się odkujemy.

  Wiele osób nadal nie wierzy w ubezpieczenia. Niestety najczęściej ubezpieczamy się dopiero po wystąpieniu jakiegoś nieszczęścia. Nigdy jednak nie jest na to za późno. W życiu czeka nas wiele różnych przykrych niespodzianek, na które lepiej się przygotować. Mając ubezpieczenie możemy być spokojniejsi o naszą rodzinę, dlatego warto się nad nimi poważnie zastanowić. Mimo tak wielkiego szumu wokół sprawy ubezpieczeń, na pewno warto się nimi zainteresować. Oczywiście należy podejść do tego krytycznie, żeby znaleźć ubezpieczenie, które nam będzie najlepiej odpowiadało.

 12. Na ubezpieczenie zdrowotne otrzymaliśmy z DKV Krankenversicherung AG – Versicherungsschein. Niestety do dzisiaj nie dotarła jeszcze dla Siostry tzw. “Versicherungskarte”. Przesłałem tam dzisiaj list z prośbą o przysłanie karty.
  Przesyłam faxem kopie Versicherungsschein – Krankenversicherung. Czy ubezpieczenie już działa? Czy możemy korzystać z tego ubezpieczenia pomimo braku karty?

 13. „(…)jak podpisywałem umowę agent ubezpieczeniowy mnie o tym nie poinformował(…)” a czytać umiemy???. Agent napewno informował, to nie Polska!
  Meżczyzna urodzony w 68′ i skladka „166,65 EUR a teraz mam płacić 198,55 EUR. To już szczyt hamstwa! ” kiedy to ubezpieczenie było zawierane? kto ma takie stawki nawet przy udziale własnym 760E?!!

 14. witam interesuje mnie ubespieczenie zdrowotne
  Jacek

  Proszę podać date urodzenia to przyślemy oferte. Gdzie jest Pan aktualnie ubezpieczony? Obywatelswo niemieckie? Żonaty, jeżeli tak: czy żona ma obywatelstwo niemieckie? Czy posiada Pan nadal meldunek w Polsce? Jak długo jest Pan w Niemczech? Jak długo zamierza Pan pracować/przebywać w Niemczech?

  nie mam ubespieczenia jestem na stale w niemczech mam meldunek gewerbe ale nic pozatym nie mam zony nie mam dzieci

  Czy posiada Pan nadal meldunek w Polsce? Jak długo jest Pan w Niemczech?
  Mam meldunek w pl, w Niemczech jestem ok 3 lat , ale co chwile gdzie indziej a teraz w Mannheim juz na stale

  Na jaki e-mail przyslac mam oferte?

Możliwość komentowania została wyłączona.