Freiburg

ubezpieczenia ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech Freiburg
Polskie Biuro ubezpieczenia w Niemczech Versicherung

Poszukujemy przedstawiciela/kooperanta w
Freiburg im Breisgau

ubezpieczenia komunikacyjne
Andrzej Kozarzewski
Tel.: +496929729359
Mobil: +4917610440155
E-Mail:
ubezpieczenia Villingen-Schwenningen Reutlingen Friedrichshafen Firma w Niemczech Freistellungsbescheinigung (frajsztelungsbeszajnigung) Zwonienie od podatku? O jaki podatek tu chodzi? Podatek dochodowy – Einkommensteuer? Jak zarejestrować polska firme w Niemczech (Dojczland)?

3 odpowiedzi na “Freiburg”

  1. Dzień Dobry. Mam założoną działalność gospodarczą budowlanka) dokładnie 2 lata temu. Rok temu pobrałem z ZUS w Polsce druk A1 ubezpieczenia, i przez ten czas nie miałem żadnego rachunku wystawionego w Polsce i idąc drugi raz po druk A1 zostałem za tamten rok wyrejestrowany z ZUS w Polsce, do Niemiec i nie wiem co mam dalej robić. Mam 59 lat chciałem jakoś przetrwać do emerytury pracując w Niemczech, może lepiej ostatnie lata płacić ubezpieczenia wszystkie w Niemczech, tylko nie wiem jakie to koszta, bo w tym roku zapowiada się to samo co rok temu.??

    1. Mając zameldowanie w Niemczech (niezależnie czy prowadzi się działalność) musi Pan mieć ubezpieczenie w Niemczech. Może to być ustawowa kasa chorych (gesetzliche Krankenkasse) – miesięczna składka minimum ok. 300 EUR. Prywatne ubezpieczenie ze względu na wiek jest dużo droższe.

      1. nie mam zameldowania w Niemczech, ale mogę mieć jeżeli to konieczne, zamiast walczyć z ZUS wolałbym płacić w Niemczech tylko nie wiem jak to ogarnąć, przydało by się jakieś biuro rachunkowe w Niemczech za niewielką odpłatnością, mieszkam w Tegernau niedaleko ,Steinen, Lórrach. pozdrawiam

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.